Sousedské akce kdykoliv v roce

Portál Zažít město normálně je věnovaný všem, kdo by rádi zorganizovali vlastní sousedské slavnosti ve veřejném prostoru – poskytujeme informace, inspirujeme a pomůžeme vám s jejich organizací. 

Pokud byste rádi zorganizovali vlastní sousedskou slavnost a nevíte přesně, jak na to, jste na správném místě! Možná ještě ani netušíte, jak bude vaše slavnost vypadat. Nevadí, žádný správný mustr neexistuje – je to jen na vás. Určitě se ale můžete inspirovat v naší sekci Úspěšné aktivity. Aktuální akce najdete v Kalendáři akcí. A těm, kdo se neorientují v úřednické hantýrce, doporučujeme sekci Rady a tipy se slovníčkem hesel a řadou praktických rad.

Ve spolupráci s městskou částí Praha 7 jsme v roce 2016 také vytvořili volně dostupný Manuál pro organizaci akcí ve veřejném prostoru. Najdete v něm návod, jak správně vyřídit všechna povolení, jak akci propagovat a jak si ji užít bez zbytečných starostí. Manuál je sice ušit na míru Praze 7, ale většina postupů platí i na jiných městských částech.

Podobné manuály bychom v Auto*Matu rádi vytvořili pro většinu městských částí, na kterých se podmínky pro uspořádání akcí ve veřejném prostoru liší. Dále se budeme snažit vyjednávat s úřady a společně s nimi zjednodušovat administrativní procesy.

A pokud si ani přesto nebudete vědět rady, prostě nás přímo kontaktujte. Pomůžeme vám, jak budeme moci.

V Auto*Matu se snažíme, abyste při pořádání své události ve veřejném prostoru museli překonávat co nejméně bariér. Díky, že to stále častěji zkoušíte!

“Nenašli jste to, co hledáte? Nebojte se na nás přímo obrátit, pomůžeme vám, jak budeme moci.”

2046